Telefon
+48 602 622 644
+48 604 882 778
Godziny otwarcia
Pn - Cz.: 8:00 - 16:00
Pt.: 8:00 - 14:00
Adres
ul. Golędzinowska 21 A
03-302 Warszawa
Kontakt

Ekologiczne wypełniacze do przesyłek

Zastanawiasz się, jak wykorzystuje się wypełniacz ekologiczny do przesyłek? Czy można po odebraniu i rozpakowaniu ich np. z paczkomatu przeznaczyć je do czegoś innego lub wykorzystać ponownie? Z czego wykonane są wypełniacze ekologiczne do przesyłek i dlaczego są tak ważne w savoir – vivre prowadzenia sklepu internetowego? Odkryjmy ich znaczenie dla branży kurierskiej!

PRODUKUJEMY WSZYSTKO Z TEKTURY. Z FASONEM!

Niezależnie od tego, czy wysyłasz hurtowo towary do twoich klientów, bezcenną pamiątkę rodzinną, albo wartościowy prezent dla bliskiej osoby zawsze zależy ci, żeby dotarły niezniszczone i nieuszkodzone. Odpowiadając na potrzeby klientów, specjalnie do naszej oferty wprowadziliśmy wypełniacze EKO do paczek. Nasze tekturowe ścinki idealnie nadają się jako wypełniacze do paczek.

Wypełniacze do pakowania są ekologiczne, papierowe, trwałe i wygodne. Doskonale sprawdzają się jako ekologiczny, tekturowy wypełniacz do każdej przesyłki, niezależnie od jej wymiarów i kształtu.

Nasze ekologiczne wypełniacze (ścinki), to nic innego, jak tekturowy wypełniacz, który odpowiednio zabezpieczy zawartość. To lepsza alternatywa dla wypełniaczy wykonanych z tworzywa sztucznego np. folii bąbelkowej. Oferowane przez nas produkty chronią zarówno zawartość, jak i środowisko.

Jak dobrać wypełniacz ekologiczny do przesyłek? 

Wypełniaczami EKO do paczek nazywamy po prostu drobinki papieru lub tektury, które bardzo często dołączane są do zamówień w celach ochronnych. Jak powszechnie wiadomo, transport kurierski niesie ze sobą mnóstwo zagrożeń. Nieodpowiednio zabezpieczony towar, przeznaczony do wysyłki, może dotrzeć do adresata zniszczony, naruszony lub niekompletny. Stąd już o krok od reklamacji oraz negatywnych opinii w sieci. Każdy profesjonalny przedsiębiorca, prowadzący swój własny sklep internetowy, powinien robić wszystko, aby uniknąć tego typu sytuacji. Dlatego, niezależnie od tego, jakiego rodzaju produkty sprzedajemy, przy kompletowaniu każdej wysyłki powinniśmy sięgać po wypełniacz ekologiczny do przesyłek. Odpowiednie pakowanie to podstawa, a więcej na ten temat przeczytasz w artykule zatytułowanym: “W czym i jak wysyłać paczki? W odpowiednim kartonie”. 

Jaki wypełniacz EKO do paczek  stosuje się przy różnych produktach? 

Wybrany wypełniacz ekologiczny do przesyłek może mieć różnorodną gramaturę oraz wielkość. Im większy produkt do przesłania, tym zwykle stosowane są większe wypełniacze EKO do paczek, lub po prostu – zdecydowanie więcej tych w klasycznych rozmiarach. Może to dotyczyć zarówno mebli, jak i poszczególnych elementów wystroju wnętrz czy nowoczesnych sprzętów audiowizualnych. Najdrobniejsze wypełniacze EKO do paczek doskonale sprawdzą się przy ochronie produktów szklanych i wszystkich innych, które są najbardziej narażone na stłuczenia w czasie transportu. Dzięki wypełniaczom EKO do paczek nawet produkty o najbardziej delikatnej strukturze, mogą dotrzeć w ręce odbiorcy w zupełnie nienaruszonym stanie. Nie ukrywajmy, w rzeczywistości nic nie drażni bardziej podczas rozpakowywania wyczekanej paczki niż niekompletne czy zniszczone zamówienie. Tracenie czasu na składanie reklamacji, a wielu przypadkach także konieczność poniesienia kosztów wysyłki, mimo że błąd leży po stronie sprzedawcy, potrafi być bardzo frustrujące. Wypełniacze EKO do przesyłek to po prostu komfort i bezpieczeństwo dla każdego potencjalnego konsumenta. Na co dzień wysyłasz paczki w paczkomacie? O tym, jakie pudełka sprawdzą się najlepiej, przeczytasz w naszym artykule “Pudełka do paczkomatów”. 

Wypełniacz ekologiczny – zapomnijmy o kilometrach folii ochronnej 

Papierowy wypełniacz ekologiczny do przesyłek stanowi doskonałą alternatywę dla folii ochronnej, która popularnie określana jest jako „folia bąbelkowa”. Ta popularność zawdzięcza charakterystycznym, drobnym pęcherzykom wypełnionym powietrzem. Wbrew pozorom naciskanie ich to doskonała forma zabawy połączona z relaksem – dlatego też nie tylko dzieci tak chętnie po nią sięgają. Jednak z punktu widzenia ekologii sprawa nie wygląda już tak kolorowo. Emitowanie w przestrzeń zbyt dużej ilości zużytej na ochronę przesyłek folii stanowi jeden z wielu powodów postępowania kryzysu klimatycznego. Dlatego coraz częściej apeluje się do firm kurierskich oraz sklepów zajmujących się sprzedażą internetową, by komponenty ze sztucznej i długo rozkładającej się folii ochronnej zastępować właśnie wypełniaczami EKO do przesyłek. Po zużyciu rozkładają się w przyrodzie znacznie szybciej, a do tego można je w kreatywny sposób wykorzystywać w życiu codziennym. 

Jak można wykorzystywać wypełniacz EKO do paczek nieco inaczej? 

Chociaż bardzo często zupełnie nie zdajemy sobie z tego sprawy, to wypełniacze ekologiczne do przesyłek zastosować można m.in. jako:

  • surowiec do rozpalania w piecu, 
  • wypełnienie dla ręcznie przygotowywanych ozdób, np. z tkanin, 
  • surowiec wchodzący w skład kompostu –  z uwagi na szybkie tempo rozkładu,
  • masę plastyczną – po połączeniu z wodą oraz mąką, 
  • w dużej ilości – ochronę dla mebli, urządzeń oraz delikatnych przedmiotów, codziennego użytku np. na czas przeprowadzki.

Jak kupić wypełniacz ekologiczny do przesyłek? 

Nasze wypełniacze EKO wyróżniają się doskonałą rozciągliwością, nie kruszą się oraz nie rysują powierzchni. Dodatkowo dają również możliwość zwiększania objętości, doskonale wypełniając nawet najmniejsze szczeliny. Dzięki nim możliwe jest zamortyzowanie wszelkich wstrząsów, a także ochronę zawartości podczas uderzeń czy upadku. Oferowany przez Kos-Pak ekologiczny tekturowy wypełniacz spełnia wymogi bezpieczeństwa przesyłek, jest wygodny w użyciu, wielorazowy, uniwersalny, a także estetyczny.