Telefon
+48 602 622 644
+48 604 882 778
Godziny otwarcia
Pn - Cz.: 8:00 - 16:00
Pt.: 8:00 - 14:00
Adres
ul. Golędzinowska 21 A
03-302 Warszawa
Kontakt

W czym i jak wysyłać paczki? W odpowiednim kartonie

Niezależnie od tego, czy jesteś producentem, prowadzisz sklep internetowy, czy po prostu  od czasu do czasu zdarza Ci się coś wysłać, w Kos-Pak rozumiemy, jak ważna jest Twoja przesyłka i, że zależy Ci, aby cało i bezpiecznie dotarła do adresata. Lata doświadczenia na rynku opakowań sprawiają, że wiemy jak to zrobić.

Naszym Klientom oferujemy wysokiej jakości opakowania kartonowe w dogodnych rozmiarach, ale też skuteczne i ekologiczne wypełniacze do przesyłek. W bieżącej sprzedaży posiadamy również pudełka kartonowe dopasowane gabarytami do paczkomatów oraz wytrzymałe i mocne pudełka do przesyłek wymagających „specjalnego traktowania”.

Zapakowana i zabezpieczona w odpowiedniej jakości karton paczka jest nie tylko bezpieczna, ale i estetyczna, co dodatkowo poprawia wrażenia odbiorcy po odebraniu.

Ale to nie wszystko! W ciągłej sprzedaży mamy też ekologiczne, trwałe i bardzo wygodne w zastosowaniu wypełniacze do paczek. Odpowiednio zabezpieczą one każdą przesyłkę podczas transportu niezależnie, czy wieźć ją będzie kurier, listonosz, czy… Wy sami!

Od tego, w jaki sposób zapakowane jest nasze zamówienie ze sklepu internetowego lub paczka o charakterze zupełnie prywatnym – bardzo wiele zależy. Zwłaszcza w przypadku przesyłek szczególnie narażonych na zniszczenia w czasie transportu należy odpowiednio zadbać o właściwie dobrane i zabezpieczone pudełko. Rozwiązanie, w czym wysyłać paczki obecnie nie powinno stanowić dla większości z nas żadnego problemu. W gąszczu opakowań warto jednak przyjrzeć się różnorodności propozycji, aby w razie potrzeby wybrać te, które sprawdzą się najlepiej!

Czy wiesz, w czym wysyłać paczki ekspresowe? 

Paczki ekspresowe zgodnie z przynależną do nich nazwą są przesyłane w szybkim tempie. Właśnie ten typ paczek najbardziej narażony jest na zniszczenia w transporcie. Kurierzy, na co dzień są bardzo zapracowani, dlatego też nie mają czasu na to, aby każdą przesyłkę delikatnie odkładać lub przekładać w inne miejsce. Dlatego, jeśli chcesz wiedzieć, w czym wysyłać paczki, by docierały do adresatów w pełni bezpiecznie – zainwestuj w opakowania kartonowe, wewnątrz dodatkowo wypełnione wspomnianymi wypełniaczami. Pasują do paczkomatów, mają wiele wymiarów, zmieszczą się w nich zarówno drobne przedmioty, jak i bardziej okazałe elementy skierowane do wysyłki. 

Kartony tekturowe i kartoniki – kilka słów o tym, w czym wysyłać paczki 

Opakowania kartonowe przeznaczone do wysyłek wykonane są najczęściej z różnej grubości tektury, w dużej mierze pochodzącej z recyklingu. Ponadto mogą być wykonane z:

  • papieru, 
  • tektury falistej – dla wzmocnienia warstwy ochronnej,
  • naturalnych wypełniaczy do przesyłek (opcjonalnie),
  • folii wewnętrznej, w formie pęcherzyków – wyłożony jest nią cały środek pudełka lub obszernej koperty na przesyłki,
  • różnych systemów klejących, dzięki którym przy zamykaniu pudełka lub koperty z przesyłką nie trzeba już stosować tradycyjnego kleju. 

W czym wysyłać paczki świąteczne? 

Okres bezpośrednio poprzedzający święta to czas, gdy gorączkowo kompletujemy prezenty dla naszych najbliższych. Do ostatnich dni zamawiamy wszystko to, co będzie nam potrzebne. To właśnie wtedy wszystkie sklepy internetowe powinny zwrócić uwagę na to, w czym wysłać paczki świąteczne. Zbyt słabe kartony bez odpowiednio dopasowanego systemu ochronnego mogą nie spełnić swojego zadania, a przyjmowanie reklamacji już po świętach nie należy do zbyt przyjemnych doświadczeń. Paczki świąteczne powinny posiadać nawet podwójne zabezpieczenie, jeśli chodzi o grubość kartonu. Na szczęście większość prowadzących sklepy wysyłkowe doskonale o tym wie. Opakowania na zamówienia świąteczne mogą się różnić od tradycyjnych kartonów i kartoników. Producenci nowoczesnych opakowań kartonowych i tekturowych również wykorzystują fakt, że są święta i do wszystkich rodzajów opakowań dodają gustownie nadrukowane ozdoby z gwiazdkowymi symbolami. To sprawia, że po odebraniu takiej paczki nie trzeba stosować dodatkowego opakowania, ponieważ akcent świąteczny – choć skromny – jest widoczny. Po więcej informacji zapraszamy do lektury artykułu: “Pudełka do paczkomatów”.

Paczki ze szkłem oraz delikatnymi powierzchniami 

W czym wysyłać paczki z artykułami szklanymi lub innymi, z równie delikatnego materiału? Na pewno trzeba zadbać o przynajmniej kilka warstw ochronnych. Owinięcie produktu folią z pęcherzykami powietrza nie wystarczy. Powinno się zastosować więc kilka warstw tego rozwiązania, do tego dodać wypełniacze, a na końcu umieścić to wszystko w tekturowym kartonie ze wzmocnionymi ścianami. Czyli takim, w którym pomiędzy warstwami znajduje się jeszcze solidna powierzchnia tektury falistej – idealnie amortyzująca na czas podróży i pozwalająca przesyłce zachować pełną stabilność. 

Niektóre z paczek charakteryzujących się ponadnormatywnymi rozmiarami mogą od wewnątrz zyskać także ochronę w postaci styropianu. Dotyczy to przede wszystkim przesyłek ze sprzętami elektronicznymi, komputerami, telewizorami, tabletami czy smartfonami. Każdy sprzedawca ze sklepu internetowego powinien dbać o właściwy zapas i różnorodność pudełek na wysyłki. Jeśli zaniedbania w pakowaniu i dostawach powtarzać się będą zbyt często, może to skutkować utratą klientów. 

KOS-PAK – PRODUKUJEMY Z TEKTURY WSZYSTKO, CZEGO POTRZEBUJESZ.