Telefon
+48 602 622 644
+48 604 882 778
Godziny otwarcia
Pn - Cz.: 8:00 - 16:00
Pt.: 8:00 - 14:00
Adres
ul. Golędzinowska 21 A
03-302 Warszawa
Kontakt

Wytrzymałość? Tektura ci to gwarantuje!

Solidne pudełka na książki podczas przeprowadzki, zabezpieczenie podłóg na czas remontu, a może tektura typu plaster miodu o wytrzymałości ścianki działowej? Jeśli poszukujesz nadzwyczajnej trwałości, odporności i jakości, to jesteś we właściwym miejscu.

PRODUKUJEMY WSZYSTKO Z TEKTURY. Z FASONEM!

Kos-Pak na rynku tektury działa od lat, mogąc pochwalić się ogromnym doświadczeniem i profesjonalizmem. Chętnie pomożemy Ci dobrać opakowania odpowiedniej jakości, które 

zabezpieczą przechowywane, lub przesyłane w nich przedmioty. 

Umożliwimy ci zapakowanie nawet najcięższych przedmiotów i dokładne zabezpieczenie tych najdelikatniejszych. Z oferowanej przez nas tektury produkować można nawet meble oraz wysokiej jakości artykuły do domu i dla zwierząt. Jeśli szukasz wytrzymałych rozwiązań, zapraszamy do kontaktu. Chętnie Ci pomożemy! 

„Czy tektura na pewno jest wytrzymała?” – często spotykamy się z tego typu zapytaniami, jeśli chodzi o podejmowanie decyzji w kwestii wyboru odpowiednich opakowań ochronnych mających osłonić np. najważniejsze sprzęty domowe. To całkiem naturalne, że negatywne doświadczenia, z jakimi mogli zmagać się klienci na drodze pakowania przesyłek lub innych czynności związanych z transportem, sprawiły, że tym razem chcą mieć pewność, że wszystko się uda i pójdzie zgodnie z określonym wcześniej planem. Współcześnie produkowana gruba tektura to gwarancja kompleksowej ochrony, możliwej do osiągnięcia dzięki naturalnym surowcom.

Gruba tektura na pudełka – kiedyś dwa rodzaje, dziś – dwa tysiące 

Produkowana w oparciu o najważniejsze czynniki jakościowe gruba tektura jest czymś zupełnie innym, niż formy, do których przyzwyczajeni byliśmy 20 czy 30 lat temu. Zmieniła się przez te wszystkie lata nie tylko technologia produkcji, ale również dobór podstawowego surowca, dzięki czemu opakowania tekturowe mogą służyć  wielokrotnie bez niepotrzebnej ingerencji w środowisko naturalne.

Coraz więcej surowców papierowych, na czele z opakowaniami produkowanych jest „z odzysku” – czyli z zastosowaniem tego, co wcześniej już zostało wykorzystane. Tekturowe i papierowe opakowania wraz z wypełniaczami do paczek powstają z makulatury oraz papierowych surowców wtórnych, których w naszym kraju nigdy nie brakowało. Technologia przetwórstwa papieru i jego pochodnych pozwoliła w znacznym stopniu zaoszczędzić na materiale, z jakiego wykonuje się opakowania kartonowe. Ma to ogromny wpływ na stabilizację i wzrost kwestii budżetowych w całym przemyśle drzewnym oraz ekologii. 

Gruba tektura – jakie opakowania produkuje się z jej zastosowaniem? 

Gruba tektura do produkcji opakowań określana jest od 5 mm grubości wzwyż. Z jej zastosowaniem projektowane i produkowane są opakowania w tym m.in. artykuły spożywcze i przemysłowe, chemia, artykuły gospodarstwa domowego, przesyłki i paczki pocztowe, meble, sprzęty komputerowe, rośliny hodowane przemysłowo, artykuły wyposażenia wnętrz, instrumenty muzyczne, wszelkie artykuły produkowane hurtowo i wymagające ostrożnego i dopracowanego transportu. 

Szczególnym rodzajem opakowań, gdzie wykorzystywana jest gruba tektura, są opakowania wielowarstwowe. Oznacza to, że pomiędzy dwoma warstwami z płaskiej tektury została wykorzystana dodatkowo tektura falista dla wzmocnienia ochrony. Dzięki takiemu opakowaniu każdy przedmiot przesyłany za pośrednictwem kuriera na czas transportu zyskuje odpowiednie zabezpieczenie. 

Gruba tektura w połączeniu z folią pęcherzykową 

Opakowanie typu gruba tektura + nasze wypełniacze do paczek to kompleksowy system ochrony dla przesyłek niezwykle delikatnych i wymagających pieczołowitego przygotowania na skomplikowane warunki transportowe. Dzięki technicznemu rozwiązaniu minimalizuje się prawdopodobieństwo zniszczenia opakowania niemal do zera. Nawet jeśli przez jakiś nieszczęśliwy wypadek po drodze kartonowe pudełko zostanie naruszone, całe wnętrze ochronią wspomniane już wypełniacze kompleksowo wypełniające całą wolną przestrzeń. Gruba tektura to niezwykle wszechstronny materiał plastyczny, którego możliwości nie można bagatelizować także przy bardziej inwazyjnych działaniach, np. remoncie domu czy przeprowadzce 

Co można zrobić z grubą tekturą? 

Gruba tektura o rozmiarach wielkoformatowych pozwoli nam usprawnić wszelkie prace remontowe w domu. Jest także niezawodna w sytuacjach, gdy trzeba przetransportować ciężkie, a zarazem bardzo delikatne meble, elementy wyposażenia wnętrz lub sprzęty codziennego użytku. Twarda i gruba tektura jest zarazem elastyczna i podatna na wszystkie działania mechaniczne, łącznie z wycinaniem. Dzięki temu określoną ilość materiału papierniczego przeznaczyć możemy do działań ochronnych i transportowych. Solidna warstwa tektury produkowanej obecnie na masową skalę pozwala na swobodne przechowywanie ważnych dla nas przedmiotów nawet w dość utrudnionych warunkach.