Telefon
+48 602 622 644
+48 604 882 778
Godziny otwarcia
Pn - Cz.: 8:00 - 16:00
Pt.: 8:00 - 14:00
Adres
ul. Golędzinowska 21 A
03-302 Warszawa
Kontakt

Wszystko, co trzeba wiedzieć o tekturze falistej

Tektura falista nie bez powodu jest obecnie jednym z najczęściej stosowanych materiałów – zarówno w gospodarce, jak i handlu. Oprócz dobrych parametrów i nadzwyczajnej wytrzymałości może poszczycić się również uniwersalnością, a co za tym idzie różnorodnością zastosowań. To właśnie dlatego tekturę falistą można znaleźć w naszej ofercie w kilku formatach i jakościach. Najwyższa pora dowiedzieć się nieco więcej o tym, czym w zasadzie jest tektura falista, a także jakie wyjątkowe właściwości posiada. Zapraszamy i życzymy przyjemnej lektury.

Tektura dwuwarstwowa i wiele innych, czyli kilka słów o rodzajach

Na początku warto byłoby dowiedzieć się, czym w zasadzie jest tektura falista, o której w ostatnim czasie zrobiło się naprawdę głośno. Otóż to nic innego jak materiał składający z kilku warstw sklejonych ze sobą – zarówno płaskich, jak i pofalowanych. Papiery gładkie określane są jako linery, a pofalowane wewnętrzne warstwy to tzw. fluting. Szczegółowe informacje na temat specyfikacji poszczególnych rodzajów tektury falistej zamieściliśmy w naszym artykule zatytułowanym “Tektura falista – rodzaje i zastosowanie„, do którego oczywiście zapraszamy. Tutaj przypomnijmy tylko, że ten materiał w Kos-Pak dostępny jest w następujących postaciach:

 • tektura dwuwarstwowa, czyli ta, która doskonale nadaje się do zabezpieczenia towaru delikatnego. W naszym asortymencie dostępna jest tektura dwuwarstwowa w arkuszach, a także tektura dwuwarstwowa w rolce – może być stosowana również jako wypełniacz.
 • tektura trzywarstwowa to przede wszystkim opakowania zbiorcze i fasonowe, które mogą być stosowane jako materiał zabezpieczający. Tutaj warto wspomnieć również o produkcji przekładek, których zadaniem jest zabezpieczenie w trakcie transportu.
 • tektura czterowarstwowa w arkuszach, dostępna u Kos-Pak to niezwykle elegancki materiał do opakowań fasonowych, stosowany np. na prezenty lub do pakowania zabawek.
 • tektura pięciowarstwowa, która w zdecydowanej większości przypadków stosowana jest podczas produkcji wytrzymałych i odpornych na zniszczenia kartonów, a także opakowań pasujących wielkością do produktów wielkogabarytowych.

Produkcja tektury falistej – informacje w pigułce

Tektura falista dostępna w zakładce nasza oferta może być wykonana w dowolnie wybranych przez klienta rozmiarach i jakościach. To możliwe dzięki temu, że jesteśmy producentem tektury opakowań kartonowych i posiadamy wiele rodzajów tektury falistej „od ręki”. Najlepsza tektura falista? Warszawa może oznaczać tylko jedno – Kos-Pak! Zadowolenie i satysfakcja klientów jest naszym priorytetem. To doskonały moment, aby opowiedzieć sobie nieco więcej na temat produkcji tektury falistej. Ta powstaje na tak zwanej tekturnicy. Proces polega na naprzemiennym łączeniu ze sobą dwóch rodzajów papieru – płaskiego oraz pofalowanego. Warstwa pofalowana, czyli fluting tworzona jest za pomocą wałów ryglujących – w tym przypadku rodzaj pofalowania zależeć będzie od wysokości fal czy odpowiedniego skoku. W kolejnych etapach nakłada się spoiwo w tym m.in. klej, a także gładką warstwę papieru. Na końcu należy pozbyć się wilgoci, utrwalić ze sobą poszczególne warstwy i wykroić odpowiedni format i kształt. Tutaj istotne wydają się dwa pojęcia: bigowanie polegające na tworzeniu miejsc zagięcia, a także kaszerowanie, będące nakładaniem warstwy papieru z nadrukiem. Oczywiście proces powstawania opisaliśmy w dużym skrócie i uproszczeniu.

Tektura falista dostępna w KOS-PAK. Poznaj wyjątkowe właściwości i zastosowanie

Jak już wspominaliśmy, tektura falista jest niezwykle wytrzymałym, trwałym i odpornym na zniszczenia materiałem. To jednak tylko nieliczne cechy, jakimi wyróżnia się na tle pozostałych. Inne, o których należy niewątpliwie wspomnieć to m.in.:

 • ekologiczne rozwiązanie, które idealnie nadaje się do recyklingu,
 • wykonanie z najwyższej jakości masy papierniczej sprawia, że ma właściwości amortyzujące,
 • może być wykorzystywana podczas prac remontowych, chroniąc przed zabrudzeniem i zarysowaniem,
 • stosowana w formie przekładek ochronnych pozwoli oddzielić dwa zbliżone do siebie przedmioty,
 • perfekcyjnie sprawdzi się podczas zabezpieczania towarów na czas transportu,
 • często wykorzystywana jest do pakowania delikatnych przedmiotów,
 • perfekcyjnie wypełnia wolne przestrzenie – może być wykorzystana do wypełnienia paczki.

Wybierz naszą tekturę falistą i wiele innych

Wyżej wspomnieliśmy o wypełnieniu paczek, o którym pisaliśmy również w naszym artykule pt: „Czym wypełnić puste przestrzenie w paczce?„. Nieprzypadkowo do stałej oferty włączyliśmy również funkcjonalne, lekkie i przyjazne środowisku wypełniacze do paczek.

Zapoznaj się z naszą ofertą i na własnej skórze przekonaj się o tym, jak gigantyczne korzyści niesie ze sobą zakup tektury falistej. To wielozadaniowy i niezwykle przydatny materiał, który warto mieć w zanadrzu nie tylko podczas przeprowadzki, ale również klasycznych prac remontowych w domu czy biurze. Tektura falista okaże się niezastąpiona podczas wysyłki różnorodnych towarów – szczególnie tych kruchych i delikatnych. Z kolei skorzystanie z oferty producenta tektury falistej to gwarancja dopasowania do indywidualnych potrzeb i oczekiwań.