Telefon
+48 602 622 644
+48 604 882 778
Godziny otwarcia
Pn - Cz.: 8:00 - 16:00
Pt.: 8:00 - 14:00
Adres
ul. Golędzinowska 21 A
03-302 Warszawa
Kontakt

Tektura i opakowania tekturowe 

Chociaż niekiedy zupełnie o tym zapominamy, to tektura jest materiałem, który powstał jeszcze w XIX wieku. Początkowo stosowana była głównie do zabezpieczania i usztywniania wnętrza kapeluszy, a później – pakowania win. Dziś wykorzystanie tektury rozrosło się w gigantycznym stopniu. Dodatkowo stała się ona bazą do produkcji najróżniejszych opakowań tekturowych i wielu innych. Najwyższa pora, aby dowiedzieć się, czym w zasadzie jest tektura i czym charakteryzują się tak popularne w ostatnim czasie opakowania tekturowe. Zapraszamy do lektury naszego artykułu.

Wyjaśniamy, czym jest tektura

Już na początku warto byłoby rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące tego, czym w zasadzie jest tektura. To nic innego, jak najgrubszy materiał, który pozyskiwany jest z masy papierniczej. Gramatura tektury przekracza 315 g/m2 i zwykle składa się z jednej lub dwóch masywnych warstw. Imponująca wytrzymałość, grubość i odporność na zniszczenia sprawiają, że stosowana jest do produkcji opakowań tekturowych w tym m.in. opakowań z tektury falistej. Na tym etapie warto byłoby przypomnieć o tym, że Kos-Pak to producent opakowań tekturowych co oznacza, że produkujemy wszystko z tektury. Żadnych tajemnic nie mają przed nami także opakowania z tektury niestandardowe, niskoseryjne, fasonowe (z wykrojnika). Wszystkie niezbędne informacje dotyczące tego, czym są opakowania fasonowe czy te z tektur falistych dostępne są w naszej zakładce zamówienia specjalne, do której serdecznie zapraszamy. Realizujemy zarówno zamówienia z katalogu FEFCO, jak i indywidualne zlecenia naszych klientów.

Zalety opakowań tekturowych

Najwyższa pora więc, aby przyjrzeć się nieco bliżej zaletom, jakie niesie ze sobą wybór opakowań tekturowych. Tych jednak zdecydowanie nie brakuje, a najważniejsze z nich to m.in.:

  • tektura to materiał wytrzymały i odporny na zniszczenia,
  • tektura może być wykorzystywana wielokrotnie,
  • opakowanie tekturowe jest odporne na zgniatanie czy agresywne ściskanie,
  • uniwersalne zastosowanie,
  • opakowania z tektury doskonale chronią towar,
  • tektura wpisuje się w aktualne trendy ekologiczne,
  • niski koszt produkcji, a co za tym idzie – atrakcyjna cena.

Opakowania z tektury falistej i tekturowe – znaczne ułatwienie codzienności

Warto wspomnieć również o tym, że opakowania tekturowe znajdują szerokie zastosowanie w naszym codziennym życiu. Dzięki nim możliwy jest w pełni bezpieczny transport produktów – nawet tych delikatnych i kruchych. Ponadto daje możliwość bezpiecznego i funkcjonalnego przechowywania różnych przedmiotów – nawet tych najbardziej wartościowych bez obaw o ich uszkodzenie czy trwałe zniszczenie. Opakowania tekturowe stanowią bowiem trwałą i solidną ochronę przed uszkodzeniami.

Tektury bardzo często określane są również jako papiery makulaturowe – oznacza to, że są one wykonane z surowców wtórnych i mogą zostać poddane recyklingowi w zupełnie dowolnym momencie.

Planujesz zakup opakowań tekturowych, a może bardziej interesują Cię opakowania kartonowe? Zapraszamy do sprawdzania naszej oferty i bezpośredniego kontaktu – wszystkie niezbędne numery i adresy u mieliśmy z zakładce kontakt! Życzymy udanych i satysfakcjonujących zakupów!