Telefon
+48 602 622 644
+48 604 882 778
Godziny otwarcia
Pn - Cz.: 8:00 - 16:00
Pt.: 8:00 - 14:00
Adres
ul. Golędzinowska 21 A
03-302 Warszawa
Kontakt

Powody, dla których warto wybrać opakowania ekologiczne

Trudno byłoby nie zgodzić się stwierdzeniem mówiącym, iż świadomość ekologiczna w społeczeństwie, a co za tym idzie – zwiększone zainteresowanie eko rozwiązaniami nieustannie przybiera na sile. Nic więc dziwnego, że tematem tym już jakiś czas temu postanowili zainteresować się dystrybutorzy i sprzedawcy działający na rynku opakowań – w tym także Kos-Pak, a także właściciele sklepów internetowych, przedsiębiorcy i osoby prywatne, którym na co dzień zdarza się wysyłać przesyłki. Najwyższa pora więc zdobyć jak najwięcej informacji na temat opakowań ekologicznych. Czy ekologiczne oznacza to samo, co biodegradowalne? Wszystkie niezbędne informacje znajdziesz poniżej. Zapraszamy!

Czym są w zasadzie ekologiczne opakowania tekturowe?

Opakowania ekologiczne to najprościej rzecz ujmując opakowania, które są przyjazne środowisku. W praktyce oznacza to, że wykonane są z naturalnych materiałów, a dodatkowo ich proces przetwarzania nie powinien być nadmiernie złożony. W tym przypadku doskonale wpisze się znane powiedzenie, głoszące, że prawdziwa siła leży w prostocie.

Ważnym aspektem jest również to, że opakowania tego typu z powodzeniem mogą być stosowane kilkakrotnie, co należy dokładnie przemyśleć już na etapie produkcji. Dodatkowo można poddać je recyklingowi – warunkiem jest tu jednak sortowanie.

Zastanawiasz się, dlaczego obecnie to właśnie ekologiczne opakowania tekturowe bezapelacyjnie wiodą prym w świecie tektury, handlu i transportu? W tym przypadku odpowiedź może być tylko jedna, a mianowicie… coraz bardziej zdajemy sobie sprawę z tego, że planeta jest w naszych rękach. To nic innego, jak nasze codzienne wybory decydują o stanie środowiska naturalnego czy bezpieczeństwie naszych bezbronnych czworonożnych przyjaciół. Ekologia bardzo często – i zupełnie nieprzypadkowo – zestawiana jest z filozofią zero waste. W tym przypadku możemy mówić o 6 zasadach, którymi należy się bezwzględnie kierować, a mianowicie chodzi o: odnawiaj (refuse), ograniczaj (reduce), naprawiaj (repair), wykorzystaj ponownie (reuse), poddawaj recyklingowi (recycle), a także kompostuj (rot). W Kos-Pak doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne jest nieustanne dbanie o matkę naturę. To właśnie dlatego zarówno nasze opakowania kartonowe, jak i tektura falista czy wszystkie inne wyroby, jakie znaleźć można w naszej ofercie są ekologiczne. 

Zalety, jakie niosą ze sobą opakowania ekologiczne 

Od dłuższego czasu niemal na każdym kroku usłyszeć można, jak szkodliwe – zarówno dla nas, jak i środowiska – jest korzystanie z plastiku. Naukowcy zgodnie twierdzą, że wkrótce w morzach i oceanach spotkać będzie można więcej wyrobów plastikowych czy tworzyw sztucznych, niż ryb czy zachwycającej roślinności wodnej. Nie zapominajmy, że ilość trafionych alternatyw jest naprawdę imponująca, a osoby pragnące małymi kroczkami wprowadzić zasady zrównoważonego i ekologicznego podejścia do życia plastik mogą zastąpić papierem, bambusem, drewnem czy szkłem. Co powiesz na papierowe słomki, jednorazowe pojemniki, a może właśnie ekologiczne opakowania wysyłkowe lub wypełniacze do paczek? A może zdecydowanie bardziej przemawiają do Ciebie ekologiczne opakowania dla gastronomii, które są wytrzymałe i całkowicie bezpieczne w kontakcie z żywnością? Możliwości „lepszych wyborów” są w zasadzie nieograniczone. To możliwe dzięki temu, że Kos-Pak oprócz dystrybucji jest również producentem opakowań kartonowych!

Na tym etapie warto przypomnieć również o tym, że zalety opakowań ekologicznych wcale nie kończą się na trosce o matkę naturę. Inne plusy, o których należy niewątpliwie wspomnieć to:

  • łatwość przechowywania,
  • lekkość,
  • poręczność,
  • niska cena,
  • możliwość wielokrotnego zastosowania.

Obecnie dokonywanie świadomych wyborów może być prostsze niż kiedykolwiek. To możliwe dzięki temu, że w zasadzie każdy rynek stara się sprostać oczekiwaniom i potrzebom nawet najbardziej wymagających klientów, a to za tym idzie – żyć w zgodzie ze środowiskiem i na czele stawiając bezpieczeństwo planety. Na pozór niewielkie zmiany jak, chociażby wybór ekologicznych opakowań przez właścicieli sklepów internetowych, czy osoby prywatne, może mieć ogromną moc sprawczą. Nie zwlekaj i przekonaj się o tym na własnej skórze!