Telefon
+48 602 622 644
+48 604 882 778
Godziny otwarcia
Pn - Cz.: 8:00 - 16:00
Pt.: 8:00 - 14:00
Adres
ul. Golędzinowska 21 A
03-302 Warszawa
Kontakt

Papier pakowy – najważniejsze informacje

Papier pakowy jest jednym z tych produktów, którego nie może zabraknąć w żadnym biurze, warsztacie czy nawet domu. Wyrób ten niewątpliwie docenią także właściciele sklepów internetowych, a także osoby prywatne, którym niekiedy zdarza się wysyłać paczki. Nie jest przecież tajemnicą, że nadając przesyłki, chcemy mieć pewność, że towar dotrze do odbiorcy w nienaruszonym stanie. Tutaj niezawodnym wyborem okaże się właśnie papier pakowy, który dodatkowo ochroni przed wilgocią czy zagnieceniami. Jednak na tym jego wielokierunkowe i zróżnicowane możliwości wykorzystania wcale się nie kończą. Zupełnie nieprzypadkowo więc włączyliśmy go do stałej oferty w KosPak! Czym więc dokładnie jest papier pakowy? W jaki sposób można go wykorzystać? Zapraszamy do lektury naszego artykułu. 

Czym jest papier pakowy? 

Na początku warto byłoby odpowiedzieć na pytanie, czym w zasadzie jest papier pakowy. Otóż to nic innego, jak rodzaj kartonu, który okaże się niezastąpiony podczas wysyłki, transportowania lub zabezpieczenia różnorodnych towarów. W naszej ofercie papier pakowy dostępny jest m.in. w paczkach po 10kg lub arkuszach na palecie. W tym przypadku wiele zależy od nakładu, a także potrzeb klienta. Ponadto niepowtarzalny efekt wyścielania, zawijania i przekładania sprawia, że okaże się też niezastąpionym rozwiązaniem podczas wypełniania wolnych przestrzeni. Z powodzeniem może zostać wykorzystany też jako papier pakunkowy, co bez wątpienia docenią osoby pragnące wręczyć estetyczny i niepowtarzalny upominek bliskiej osobie. 

Nasz papier pakowy przypadnie także do gustu miłośnikom ekologii, a także wszystkich tym, którzy chcieliby zacząć żyć w zgodzie z matką naturą. Powodem jest oczywiście fakt, iż wyrób ten, podobnie jak nasze opakowania kartonowe czy tektura falista wykonany jest z surowców wtórnych, dzięki czemu jest również przyjazny dla środowiska. Inne zalety, jakie niesie ze sobą zakup papieru pakowego to m.in.:

  • niska cena, 
  • szerokie zastosowanie, 
  • łatwe i przyjazne użytkowanie, 
  • przyjemny dla oka wygląd. 

Najwyższa pora więc, aby przyjrzeć się nieco bliżej poszczególnym rodzajom papierów pakowych, jakie obecnie spotkać można na rynku. Oprócz najpopularniejszego i klasycznego szarego papieru, czyli tego, który nie jest poddawany zabielaniu lub barwieniu,  możemy wymienić np. papier kraft, który jest bardzo uniwersalny, a dodatkowo wyróżnia się zróżnicowaną gramaturą. Warto wspomnieć także o papierze, który określany jest jako półpergamin. Ten doskonale sprawdzi się do pakowania żywności czy różnorodnych wyrobów mięsnych lub wędliniarskich. Niewątpliwie należy wyróżnić także papier PD/SD, czyli ten, w którym jedna strona jest matowa, a druga błyszcząca. Popularnym rozwiązaniem jest też papier pakowy ozdobny, który jak łatwo można się domyślić, stosowany będzie przede wszystkim podczas pakowania prezentów lub drobnych upominków. W związku z tym, że możliwości wyboru, jakie niesie ze sobą papier pakowy, są naprawdę szerokie, najlepiej już na początku jednoznacznie określić jego przeznaczenie i zastosowanie. Tylko tym sposobem możliwy jest zakup, który okaże się w pełni dopasowany do potrzeb i oczekiwań. 

Nasz papier pakowy pozostawia ogrom możliwości 

Jednak najbardziej klasyczny i uniwersalny papier pakowy, który dostępny jest w ofercie Kos-Pak, może mieć różnorodne zastosowanie:

  • solidne i w pełni bezpieczne zabezpieczanie produktów spożywczych,
  • proste pakowanie odzieży, 
  • ochrona delikatnych, kruczych lub szklanych przedmiotów,
  • wypełnienia opakowań. 

Nie wiesz, gdzie kupić niezawodny i funkcjonalny papier pakowy? Dzięki temu, że Kos-Pak jest nie tylko dystrybutorem, ale również producentem u nas znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz. Naszym hasłem zupełnie nieprzypadkowo jest “Produkujemy wszystko z tektury. Z fasonem!”. Zapraszamy do przyjrzenia się naszej ofercie.