Telefon
+48 602 622 644
+48 604 882 778
Godziny otwarcia
Pn - Cz.: 8:00 - 16:00
Pt.: 8:00 - 14:00
Adres
ul. Golędzinowska 21 A
03-302 Warszawa
Kontakt

Jakie kupić kartony do przeprowadzki? Praktyczne porady

Przeprowadzka to jeden z tych momentów, który wymaga maksymalnego przemyślenia, skupienia, zaplanowania i dogrania wszystkich – nawet najdrobniejszych szczegółów. Oprócz konieczności zabrania ze sobą całego dobytku, ważne jest także właściwe zapakowanie, aby w czasie transportu w możliwie, jak największym stopniu ograniczyć straty. Odpowiednie zabezpieczenie sprzętu i wszelkich bibelotów to nieodłączny element towarzyszący każdej przeprowadzce. Mimo że proces ten potrafi być męczący i uciążliwy, to nasze opakowania tekturowe okażą się olbrzymim udogodnieniem.

Skąd wziąć kartony podczas przeprowadzki? Służymy pomocą

Zastanawiasz się, jak należy dobrać kartony do przeprowadzki, aby z łatwością pomieścić wszystkie przedmioty i sprzęty, a jednocześnie móc cieszyć się uporządkowaniem i nadzwyczajną organizacją? Wbrew pozorom to całkiem proste. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że wybór odpowiednich opakowań przeprowadzkowych zależeć będzie od wielkości i ciężkości transportowanych przedmiotów. I tak przyjęło się, że w momencie, gdy do zabrania są większe i ciężkie przedmioty jak, chociażby książki czy szklane elementy dekoracyjne zaleca się, aby zapakować je w kartony wykonane np. z tektury pięciowarstwowej. Tym sposobem w trakcie przenoszenia pudeł z jednego miejsca w drugie możliwe będzie uniknięcie sytuacji, w której pod wpływem nadmiernego ciężaru wszystko wypadnie na ziemię lub co gorsza – ulegnie nieodwracalnemu zniszczeniu. 

Z kolei lżejsze i delikatniejsze przedmioty z powodzeniem można zapakować w kartony do przeprowadzki wykonane z tektury trójwarstwowej. Jednak oczywiście na tym opakowania kartonowe, jakie oferuje Kos-Pak wcale się nie kończą. Warto wspomnieć także o tym, że nasze klapowe opakowania kartonowe można w mgnieniu oka składać i rozkładać, a ich zamykanie klapami z góry i z dołu zapewnia uniwersalność zastosowań. Z kolei funkcjonalne i komfortowe w trzymaniu rączki są gwarancją wygody w trakcie przenosin. Obliczanie ilości i wielkości niezbędnych do nabycia pudeł najprościej oszacować dokonując następującego podziału:

  • elektronikę i sprzęt agd najbezpieczniej przetransportować w oryginalnych opakowaniach, nie zapominając oczywiście o styropianowych osłonkach,
  • ciężkie przedmioty należy zapakować w 5-warstwowe kartony,
  • lekkie i odporne na uszkodzenia sprzęty można umieścić w kartonach 3-warstwowych lub innych dużych pakunkach.

Kartony do przeprowadzki i wiele innych

Poszukiwania fabrycznych opakowań na sprzęt i elektronikę zakończyły się niepowodzeniem? Bez obaw. Równie trafionym rozwiązaniem będzie folia bąbelkowa i styropian. Wystarczy, że jako pierwszą warstwę zastosujesz styropian, a następnie całość zabezpieczysz folią – to wszystko. 

Decydujesz się na pomoc specjalistów w dziedzinie przeprowadzek? Doskonale, ale nie zapominaj, że firmy przeprowadzkowe w zdecydowanej większości przypadków oferują kartony za dodatkową opłatą. Z kolei w Kos-Pak znajdziesz wszystko, co niezbędne w trakcie przenosin – od opakowań po papier pakowy czy ekologiczne i solidne wypełniacze do paczek, dzięki którym w mgnieniu oka wypełnisz wszelkie wolne przestrzenie w kartonie, chroniąc jednocześnie przed uszkodzeniami czy wstrząsami.

Oprócz dobrej jakości oferujemy także pełne dopasowanie do potrzeb klientów. To możliwe dzięki temu, że oprócz sprzedaży zajmujemy się także wykonywaniem opakowań. Wytrzymałe, solidne i trwałe – to tak najlepiej określić nasze wyroby kartonowe. Warto wspomnieć również o tym, że kartony oprócz gigantycznego usprawnienia przeprowadzki, są także opcją ekologiczną i przyjazną środowisku. 

Przeprowadzka stanie się czystą przyjemnością

Ważnym aspektem jest również to, aby nie oszczędzać na taśmie klejącej. Odpowiednie sklejenie pudełka jednoznacznie wiąże się z kwestią bezpieczeństwa umieszczonych w środku przedmiotów. Lepiej zrezygnować także z pakowania kartonów do pełna. Lepszym rozwiązaniem wydaje się wypełnienie wszelkich luk wspomnianymi już eko wypełniaczami. 

Jakie inne gadżety okażą się niezastąpione w trakcie przeprowadzki? Przede wszystkim papier pakowy, który amortyzuje uderzenia pomiędzy spodem kartonu a powierzchnią, na którą odłożone zostanie pudełko np. na podłogę. Przydatne będą również: naklejki z napisem „uwaga szkło”, szeroka taśma, markery do podpisywania opakowań, a także worki próżniowe nieocenione podczas przetransportowania pościeli, zmniejszając jej objętość.
Nie wiesz, jakie pudła wybrać? Zapraszamy do kontaktu, a wszystkie niezbędne informacje znajdziesz w zakładce kontakt, do której serdecznie zapraszamy!