Telefon
+48 602 622 644
+48 604 882 778
Godziny otwarcia
Pn - Cz.: 8:00 - 16:00
Pt.: 8:00 - 14:00
Adres
ul. Golędzinowska 21 A
03-302 Warszawa
Kontakt

Jak zapakować paczkę dla kuriera?

Do tej pory jeszcze nigdy nie zdarzyło Ci się nadawać paczki kurierem? A może jest to dla Ciebie przysłowiowym chlebem powszednim, ale chcesz, aby wysyłane przesyłki docierały do odbiorców w nienaruszonym stanie? Zarówno w jednym, jak i drugim przypadku odpowiednio zabezpieczona i zapakowana paczka to podstawa. Tylko tym sposobem możliwe jest uchronienie przed uszkodzeniami, a niekiedy też całkowitym zniszczeniem zawartości.

Zdradzamy, jak pakować paczki

Nie ulega wątpliwości, że poznanie kluczowych tajników dotyczących właściwego pakowania paczki zagwarantuje komfort i spokój w momencie, gdy przyjdzie czas na jej wysyłkę. Ważnym elementem jest nie tylko estetyczny wygląd, ale również spełnienie kilku wymogów, o których należy bezwzględnie pamiętać. I tak pierwszym krokiem będzie znalezienie odpowiedniego kartonu, o których więcej pisaliśmy w naszym artykule zatytułowanym „Trwałe i solidne opakowania kartonowe„. Podczas wyboru należy jednoznacznie określić rozmiar przesyłki kurierskiej – wciskanie przedmiotów „na siłę” może doprowadzić do ich zniszczenia.

Z kolei umieszczenie produktów w zbyt dużym pudełku sprawi, że zawartość będzie obijała się o ścianki, co jest szczególnie niebezpieczne w przypadku kruchych i delikatnych przedmiotów. Z doborem właściwego kartonu wiąże się także waga przesyłki. Wybór zbyt lekkiego i niewystarczająco stabilnego kartonu do ciężkiej i masywnej zawartości przesyłki może zakończyć się prawdziwą katastrofą podczas transportu czy dostarczania paczki pod drzwi odbiorcy. W Kos-Pak oferujemy różnorodne opakowania kartonowe, które z łatwością dopasować można do aktualnych potrzeb i oczekiwań. Dzięki temu, że oprócz dystrybucji zajmujemy się również produkcją, możliwości są w zasadzie nieograniczone.

Ekologiczne wypełniacz do paczek – bezpieczeństwo i troska o środowisko

Kolejna istotną kwestią podczas pakowania paczki będzie typ produktu, ponieważ jak łatwo można się domyślić, kruche przedmioty wykonane np. ze szkła wymagać będą dodatkowej i odpowiednio przemyślanej ochrony. Podczas pakowania przesyłek należy pamiętać także o właściwym zabezpieczeniu produktów – tutaj największą popularnością cieszy się folia bąbelkowa, która nie należy jednak do najbardziej ekologicznych rozwiązań. Z folią bąbelkową zwykle mamy do czynienia, gdy chcemy zapakować delikatne i łamliwe towary. Co powiesz jednak na wybór równie funkcjonalnego rozwiązania, które dodatkowo będzie przyjazne środowisku? Mowa oczywiście o naszych niezawodnych wypełniaczach, które dostępne są w zakładce wypełniacze do paczek. Tym sposobem nie tylko wypełnisz wszystkie puste przestrzenie, ale też zadbasz o matkę naturę.

Czy zaklejanie paczki folią bąbelkową to jedna możliwość?

Na wytrzymałość opakowania w znaczącym stopniu wpłynie także zaklejenie przesyłki – tutaj pomocna może okazać się tradycyjna taśma klejąca, a gdy będzie to konieczne – folia stretch, gdzie największym zainteresowaniem cieszy się czarna folia stretch. Aby zapakować przesyłkę, należy pamiętać także o odpowiednim przyklejeniu etykiety i przygotowaniu kopii dla siebie. Etykietę najlepiej jest umieścić etykietę na górnej powierzchni pudełka w taki sposób, aby kod kreskowy był umieszczony na płasko, a całość pozostawała czytelna. Zgodnie z kolejnością – etykiety należy przykleić dopiero po zabezpieczeniu lub opakowaniu kartonu – muszą być one widoczne.

Wiele osób podczas wysyłki kurierem decyduje się także na ubezpieczenie paczki – zwłaszcza wówczas, gdy w środku znajdują się wartościowe lub drogie przedmioty.

Dostarczenie przesyłki kurierskiej w dużej mierze zależy od nadawców

Jak widać, pakowanie paczki może być prostym i przyjemnym zadaniem. Kluczem do sukcesu jest jednak przestrzeganie wszystkich wymienionych wyżej wskazówek. Gwarantujemy, że tym sposobem paczka dotrze do odbiorcy w nienagannym stanie. Przekonaj się, że usługi kurierskie, a w zasadzie ich jakość w dużej mierze zależy od samych nadawców.