Telefon
+48 602 622 644
+48 604 882 778
Godziny otwarcia
Pn - Cz.: 8:00 - 16:00
Pt.: 8:00 - 14:00
Adres
ul. Golędzinowska 21 A
03-302 Warszawa
Kontakt

Skuteczne pakowanie delikatnych i kruchych przedmiotów

W świecie idealnym wysyłane przez nas paczki i przesyłki powinny docierać do odbiorców w perfekcyjnym i nienaruszonym stanie. O ile właściwe zapakowanie masywnych i odpornych na uszkodzenia przedmiotów wydaje się zadaniem stosunkowo prostym i przyjemnym, tak poważne rozterki i wiele wątpliwości może pojawić się w momencie pakowania przesyłek zawierających delikatne, kruche lub łamliwe przedmioty. Najwyższa pora więc, aby dowiedzieć się, jak zapakować paczkę, aby w maksymalnym stopniu chronić ją przed uszkodzeniami mechanicznymi czy też szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Serdecznie zapraszamy do lektury naszego artykułu.

Jak zapakować paczkę zawierającą delikatne przedmioty? Wbrew pozorom to całkiem proste

Właściwe i bezpieczne pakowanie przesyłek to jeden z tych tematów, który niejednokrotnie spędza sen z powiek zarówno właścicielom czy pracownikom sklepów internetowych, jak i osobom prywatnym, którym zdarza się wysyłać paczki. W sieci niemal na każdym kroku znaleźć można przecież zdjęcia przesyłek, których stan po dostarczeniu pozostawiał wiele do życzenia – wina nie zawsze leży jednak po stronie firmy kurierskiej. Poprawne zapakowanie chroni przed uszkodzeniami (w wielu przypadkach trwałymi i nieodwracalnymi, a co za tym idzie – reklamacjami czy też zwrotami zamówionych towarów i sprzętów, np. elektroniki czy szklanych lub porcelanowych akcesoriów). Aby bezpiecznie pakować paczki, konieczne jest przede wszystkim wyposażenie się w odpowiedniej wielkości opakowania kartonowe. To właśnie rozmiar odgrywa tu główną rolę decydującą o ewentualnych zniszczeniach czy naruszeniach.

Co przyda się do pakowania przesyłek?

Podczas wyboru najwłaściwszego kartonu warto mieć na uwadze fakt, aby jego rozmiary były niewiele większe od wysyłanych przedmiotów. Nasze opakowania kartonowe wyróżniają się szybkim i łatwym składaniem, a dodatkowo – zamykanymi klapami z góry i z dołu, gwarantując tym samym wygodę i komfort użytkowania. Z kolei dzięki temu, że Kos-Pak jest nie tylko dystrybutorem, ale również producentem opakowań tekturowych, dajemy naszym klientom możliwość bezpiecznego pakowania przesyłek niewielkich i wielkogabarytowych. Pełne dopasowanie do potrzeb i oczekiwań użytkowników jest naszym priorytetem.

Wytrzymałość opakowania powinna być dopasowana do ciężaru oraz kształtu. Tym sposobem zawartość przesyłki będzie bezpieczna w trakcie transportu – wizja uniknięcia przypadkowego przerwania kartonu i wypadnięcia szklanej zawartości np. na ziemię czy podłogę wydaje się przecież bardzo atrakcyjna. Zdecydowana większość przesyłek pakowana jest w kartonowe pudełko o kształcie prostopadłościanu – jednak na tym możliwości wyboru wcale się nie kończą. Więcej informacji na ten temat pisaliśmy w naszym artykule „Trwałe i solidne opakowania kartonowe„.

Jak pakować paczki? Inne cenne wskazówki

Oczywiście wybór kartonu to kluczowy, ale nie jedyny aspekt, o którym należy pamiętać. Równie istotną kwestią jest poprawne zabezpieczenie towaru. O ile do niedawna najpopularniejszym i najczęstszym wyborem była folia bąbelkowa, tak dziś równie imponującym zainteresowaniem cieszą się ekologiczne i przyjazne środowisku odpowiedniki jak, chociażby ekologiczny papier pakowy, będący doskonałym materiałem ochronnym i przekładkowym. Z powodzeniem można go także rozwijać i stosować do wypełniania wolnych przestrzeni – perfekcyjnie współpracuje z dużymi i masywnymi przedmiotami. Pozostając jeszcze na chwilę w tematyce wypełniania wolnych przestrzeni, to doskonale sprawdzą się tu oferowane przez nas ekologiczne wypełniacze do paczek, będące eko gwarancją bezpieczeństwa podczas transportu, a także dokładności i precyzyjności już na etapie pakowania. Alternatywą mogą być kawałki tektury.

Pakowanie paczek oczywiście nie mogłoby istnieć bez dokładnego oklejenia pudełka – w tym celu doskonale sprawdzi się szeroka taśma klejąca. Dla pełnego bezpieczeństwa warto połączyć nią nie tylko wszystkie łączenia, ale również wszystkie krawędzie. Wiele osób decyduje się również na zastosowanie folii ochronnej – zwykle wybierana jest folia stretch, wzmacniająca odporność na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Mimo że są to najbardziej uniwersalne sposoby na to, jak zapakować przesyłkę to cieszą one ogromnym powodzeniem, dopasowując się do potrzeb i oczekiwań osób nawet najbardziej wymagających.

Bezpieczne i przemyślane pakowanie paczki może być bardzo przyjemnym i łatwym zadaniem. Kluczowy jest jednak dobór właściwych akcesoriów i materiałów, które w znaczącym stopniu ułatwiają cały proces.