Telefon
+48 602 622 644
+48 604 882 778
Godziny otwarcia
Pn - Cz.: 8:00 - 16:00
Pt.: 8:00 - 14:00
Adres
ul. Golędzinowska 21 A
03-302 Warszawa
Kontakt

Czym wypełnić puste przestrzenie w paczce?

Zdarza Ci się wysyłać paczki? Prowadzisz sklep internetowy, a może chcesz, aby nadana przesyłka dotarła do bliskiej Ci osoby w nienaruszonym stanie? Mimo że na pozór proces ten wydaje się prosty – wystarczy przecież zapakować dany przedmiot lub przedmioty w karton, zaadresować i zakleić taśmą to komplikacje mogą pojawić się już na etapie wypełniania przesyłki tak, aby ta bezpiecznie dotarła w określone miejsce. Skutecznym i ekologicznym rozwiązaniem będą wypełniacze papierowe oferowane przez Kos-Pak.

Dlaczego stosowanie wypełniaczy jest tak ważne?

Odpowiednie zabezpieczenie przesyłki to absolutna podstawa, a jednocześnie gwarancja bezpieczeństwa podczas transportu. Wysyłane paczki muszą niekiedy przebyć długą i trudną podróż, nim trafią w ręce odbiorcy. Należy pamiętać nie tylko o tym, jak ważne są tu trwałe i solidne opakowania kartonowe, ale również odpowiednie i przemyślane wypełnienie pudełka. Dzięki temu, że Kos-Pak oferuje wyłącznie sprawdzone i wyróżniające się najwyższą jakością produkty wytwarzane własnoręcznie, zarówno klienci indywidualni, jak i właściciele firm zajmujących się sprzedażą wysyłkową mogą liczyć na pełne dopasowanie do swoich potrzeb, wymagań i oczekiwań. To właśnie dlatego do stałej oferty oprócz zróżnicowanych pudeł kartonowych czy papieru pakowego włączyliśmy także eko wypełniacze. Dlaczego warto zainwestować w ekologiczny wypełniacz? W tym przypadku powodów jest co najmniej kilka, a najistotniejsze to:

  • ochrona przed uszkodzeniami mechanicznymi,
  • naturalne pochodzenie – ekologiczne rozwiązanie (produkowany jest z kartonów i papierów, które musiałby zostać wyrzucone – ścinki kartonowe),
  • wysoka odporność na rozdarcia i wstrząsy,
  • szczelne wypełnienie puste przestrzenie,
  • mogą posłużyć jako wypełniacz dekoracyjny,
  • to jeden z najlepszych materiałów zabezpieczających nawet delikatne, wartościowe i ciężkie przedmioty,
  • zapewniają przyjazny dla oka efekt wizualny.

Wypełniacze papierowe chronią przed uszkodzeniami mechanicznymi

O czym należy pamiętać podczas pakowania przesyłek? Przede wszystkim o tym, aby nie pozostawiać zbyt dużo wolnej przestrzeni, która może doprowadzić do powstania trwałych i nieodwracalnych uszkodzeń podczas transportu. Już na samym początku należy określić także wagę wysyłanego przedmiotu lub przedmiotów. Tylko tym sposobem możliwy będzie dobór właściwego i trwałego opakowania, folii, kopert, czy kartonów fasonowych – wszystko zależy od zawartości. Rozmiar i waga jednoznacznie wskazują na to, że najlepszym wyborem będzie opakowanie kartonowe? Doskonale, ale zwróć uwagę na to, aby rozmiar kartonu nie był, ani zbyt duży, ani zbyt mały. Tym sposobem możliwa jest ochrona przed różnorodnymi uszkodzeniami mechanicznymi podczas transportu. W przypadku pojawienia się jakichkolwiek pustych przestrzeni zastosuj wspomniane już wypełniacze papierowe pochodzące od uznanych producentów krajowych w tym m.in. Kos-Pak. Wypełnienie należy rozłożyć w taki sposób, aby zminimalizować możliwość przemieszczania się przedmiotów znajdujących się wewnątrz kartonu. Jak widać, zasady pakowania są prostsze, niż mogłoby się wydawać.

Często stosowanym rozwiązaniem, mającym na celu wypełnienie wolnych przestrzeni w kartonach wysyłkowych jest folia bąbelkowa ze względu na swoje właściwości ochronne delikatnych i kruchych przedmiotów, a także wióry styropianowe lub styropian o właściwych kształtach. Możliwości wyboru jest więc naprawdę sporo. Jednak rozwiązanie takie jak, chociażby folia bąbelkowa mimo wielu niekwestionowanych zalet wykonana jest z tworzyw sztucznych. Wykorzystywana w nadmiarze będzie działać więc na niekorzyść środowiska i matki natury.

Chcesz cieszyć się najwyższą jakością? Produkty wytwarzane przez Kos-Pak gwarantują satysfakcję i zadowolenie 

Pragniemy przypomnieć jednocześnie, że wypełniacze kartonowe doskonale sprawdzą się nie tylko podczas wysyłki przesyłek, ale także pakowania prezentów – wówczas mówimy, że są to wypełniacze ozdobne. Wszechstronny asortyment, jaki oferujemy, pozostawia klientom ogromne pole do popisu. To możliwe dzięki temu, że w branży opakowań Kos-Pak działa już od około 18 lat. Gwarantujemy też w pełni bezpieczne płatności. Wysyłka jest ekspresowa. Aby dowiedzieć się więcej, zapraszamy do zapoznania się z naszą zakładką kontakt, gdzie umieściliśmy wszystkie niezbędne telefony i adresy e-mail. Interesuje Cię również papier pakowy, a może zamówienie specjalne? Długoletnie doświadczenie pozwala nam dopasować się do potrzeb nawet najbardziej wymagających klientów!